Szusszanni sincs időnk, a hétközi darálás után máris itt az újabb forduló, ráadásul a csapatok egy jó része az előző hétvégén sem pihent, hanem az FA-kupában sarabolt. Ha ehhez hozzávesszük, hogy vészesen közelednek a tavasz első európai kupameccsei, jól látszik, micsoda erőltetett menet vár a szigetország topcsapataira - akik amúgy továbbra is a Leicester hátát nézik a bajnokságban. Hajtás után két rangadó hosszabb felvetése, és a forduló összes várható eredménye, kattintsatok serényen.
Chelsea-Manchester United 2-1 (vasárnap, 17:00, DigiSport1)
A hazaiak Mourinho kitakarítása óta veretlenek a bajnokságban, és bár a tíz meccses sorozatba bőséggel csúsztak kínos döntetlenek is - mint például legutóbb, a Watford elleni gólnélküli parti alkalmával - összességében nehéz lenne tagadni, hogy jócskán előreléptek rémséges őszi formájukhoz képest. Hiddink nem lacafacázott, Mikel csapatba építésével stabilizálta a középpályás védekezést, ennek hatására pedig egyrészt feljavult Ivanovics formája (értsd: a szerb mostanság kevésbé önveszélyes), másrészt Fábregas is elkezdett életjeleket mutatni. Mióta a nigériai kezdő, a Chelsea hat bajnokin mindössze öt gólt kapott, négy alkalommal pedig clean sheetet jegyzett, kár, hogy a támadójátékuk továbbra is jobban akadozik, mint GTA V a képzeletbeli Win95-ünkön.
A Unitednél ezzel párhuzamosan most épp szintén nem ég a ház, a Derby és a Stoke egyaránt három-három szerzett góllal fűszerezett kicsontozása ugyanis állítólag jó alap lehet a továbbiakra. Igaz, ehhez nem ártana végre összerántani egy normális védelmet, ami viszont nem lesz egyszerű, lévén a lábtöréséből lábadozó Luke Shaw mellett továbbra is olyan nevek tanyáznak a sérültlistán, mint Rojo, Jones, Valencia és Young. Darmian ellenben kedden újra játszott kisebb bordasérülése után, így elméletileg nincs akadálya annak, hogy elfoglalja a helyét Cameron Bothwick-Jacksonnal átellenben, a védelem jobboldalán. A középpályán Schweinsteiger az, aki nem bevethető, Carrick viszont a Stoke ellen újra régi formájában varázsolt, és az is bizakodásra adhat okot, hogy állítólag Fellaini játéka erősen kérdéses.
Nem lesz mindegy, hogy Martial mellett vajon Mata, vagy a jóval dinamikusabb Herrera kap helyet a United támadói között, és sok múlhat azon is, hogy Fábregas irányítóként, vagy egy sorral hátrébb kerül be Hiddink csapatába. A Willian-Jackson párharcon konkrétan eldőlhet a meccs, igaz, a túloldalon is van hasonló eséllyel kecsegtető matchup, Martial-Ivanovics szereposztásban. Bő másfél hónappal ezelőtt izgalmas, de nem túl magas színvonalú 0-0-át játszottak a felek, mi azt mondjuk, a Chelsea azóta sokat javult, szóval jó esélye van behúzni ezt a meccset, mondjuk egy trademark kibrusztolt góllal, pontrúgás után. A ManUnited egyébként 2012 óta nem nyert a Stamford Bridge-en, ide a rozsdás bökőt, hogy nem Van Gaallal törik meg a rossz sorozat.
Swansea-Crystal Palace 2-0 (szombat, 16:00)
A Palace 2016-ban eddig jobbára csak fingfogásban és gombócnyelésben jeleskedett, a Swansea ellenben Francesco Guidolinnal érezhetően sokat javult, és előbb lecsapta a Watford-Everton duót, majd a Hawthornsban sem égett meg. Pardew csapata mintha letért volna a harci ösvényről, ez a remek ősz után kissé meglepő, de mégis várható esemény volt, arra viszont nem sokan fogadtak volna, hogy a kibontakozó válság csírájára Adebayor beszákolásával öntenek olajat Londonban. Ne legyen kétségünk, meg fogják kapni érte, ami jár, ezen a hétvégén most épp egy kiadós wales-i pofon képében.
Bournemouth-Arsenal 1-3 (vasárnap, 14:30, DigiSport1)
Ha az Arsenal nem veszi komolyan a B'mouth-t, elveszett. Lehet, hogy egyébként is, mert a kiscsapat szép csendben kiváló formába lendült az utóbbi hetekben, előző hat meccséből csak kettőt vesztett el - igaz, egyet épp az Emirates-ben -, ha pedig csak az utolsó három meccsüket nézzük, két győzelem és egy döntetlen a mérlegük. Az Arsenal ellenben épp szokásos összeomlásán ügyködik, és bár a játék nem kifejezetten csapnivaló, négy meccsen zsinórban már nem lehet a szerencse hiányára fogni a győzelem elmaradását. Nagy kérdés, vajon Wenger a saját nyakára teszi-e a böllérkést Flamini további erőltetésével - mi azt mondjuk, semmiképp, és ha már ennyire benne vagyunk a nagy jósolgatásban, akkor egy sima győzelmet is megelőlegezünk az Ágyúsoknak.
Stoke-Everton 1-1 (szombat, 16:00)
Ellentétes irányú hullámokat lovagolnak meg a csapatok, az Everton épp talpraállni készül egy kiadós gödör okozta bokaficamból (hat meccset zúztak végig nyeretlenül), a Stoke viszont egy kifejezetten izmos sorozat után tévesztett utat, és szaladt bele két jókora maflásba az elmúlt két fordulóban. A Britannia ráadásul már rég nem az a bevehetetlen támfal, mint korábban, az idei évben a Stoke hazai mérlege mindössze a kilencedik helyre elég a ligában, az Everton viszont kimondottan kellemetlen vendég, csak egy vereségük van a Goodisontól távol. Akárhonnan nézzük, ez országos iksz, annál is inkább, mert ezzel aztán egyik csapat sem lenne kint a vízből, sőt.
Newcastle-West Brom 1-0 (szombat, 16:00)
A két csapat összesen három meccset nyert a legutóbbi hat fordulóban, szóval igazi roncsderbire van kilátás a St. James' Parkban. Pulis WBA-je hat idegenbeli bajnoki óta nyeretlen, ráadásul toronymagasan legjobb igazolásuk, Jonny Evans sem játszhat sérülés miatt. A kórház ugyanakkor a Tyne partján is tele van, McClaren simán ki tudna állítani egy teljes kezdőt a lepukkant játékosokból. A téli igazolások (Townsend, Shelvey, Doumbia) frissessége és a West Brom csutkaszar formája miatt egy hajszállal a hazaiakat érezzük esélyesebbnek.
Manchester City-Leicester City 2-2 (szombat, 13:45, DigiSport1)
A Rókák idegenben elképesztően erősek, csak egyetlen vereségük van vendégként a szezonban, igaz, a bajnokság legfélelmetesebb pályáján, az Etihadban még nem jártak. A City-nél Guardiola érkezésének bejelentése kavarta fel az állóvizet a héten, de egyébként is egyre jobban összeállni látszanak, szóval jó meccs kibontakozására látunk esélyt, sok góllal.
A szezon előtt pontosan 5000-szeres pénzt ajánlottak a Leicester bajnoki címére, a szakma pedig azon károgott, vajon képes lesz-e 40 pontot összekaparni a leeresztőben lévő, de a csúcson is egy félkarú kerti törpe hatékonyságával kupákat emelgető Claudio Ranieri. Most ötvennél tartanak, és 24 forduló elteltével is a hátukat nézi a mezőny, ennél pedig nemigen van egyértelműbb manifesztálódása annak, amikor egy csapat bajnokesélyes. És tökmindegy, hogy mit nyilatkoznak, ezt már a King Power Stadionban is tudja mindenki, leginkább maga Ranieri, aki az utóbbi hetekben sokkal mértéktartóbb és konzervatívabb taktikával küldi fel a csapatát a meccsekre.
A védelmi vonal mélyebbre került, ennek köszönhetően az ellenfelek átlagosan 20-30 passzal többet nyomnak le a Leicester védőharmadában, de hiába, mert Morgan és Huth is kőkemény sziklaként állja a sarat középen. Ennek köszönhetően az ellenfelek ugyan látszólag nagyobb nyomást gyakorolnak a védelmükre, de a gyakorlatban a csapat annyira jól állja a sarat védekezésben - ez egyébként a tökéletes komfortzónájuk, egész évben iszonyú kompaktak, a lehetős legkisebb távolsággal a csapatrészek között -, hogy az ellenfelek nagyjából feleannyi kulcspasszt adnak a Leicester elleni meccseken, mint korábban.
A kompromisszum megkötésére elsősorban azért volt szükség, mert az ősszel rettenetként cikázó (és összesen 22 gólban közreműködő) Vardy-Mahrez tandem visszaváltott két sebességi fokozatot. Ettől függetlenül ennek a meccsnek is az ő kikapcsolásuk lesz a legfontosabb pontja, nem véletlen, hogy egyre több forrásból úgy hallani, Pellegrini meghúzza a 4-4-2-őt, és Iheanacho csatasorba állításávsal alkalmazkodik Ranieri taktikájához.
A hazaiak védelméből továbbra is súlyosan hiányzik Kompany (vele a csapatban a City meccsenként fél góllal kevesebbet kapott, és majdnem egy egésszel többet rúgott), de azt is kíváncsian várjuk, mire megy egy klasszikus fourfourtwo két szélén a Sterling-Silva páros. Egy biztos, Sagna és Kolarov is jól teszi, ha felköti a gatyáját, mert Mahrez illetve Albrighton jönni fog, mint a rettenet.
Liverpool-Sunderland 1-1 (szombat, 16:00, DigiSport2)
A 'Pool formájának sormintája döntetlent ígér, ami vaskos meglepetés lenne, de egyéb jelekből is hasonlót lehet kiszagolni. Klopp csapata otthon kifejezetten kevéssé acélos, és egyébként is, a német edzőnek hagyományosan az agyára mennek a bunkerbe zárkózó kiscsapatok, hát még akkor, ha Lallanával kell támogatnia a hamis kilencest játszó Firminót a csatársorban. A Sunderland semmivel sem kevésbé hurka, mint eddig, és ezen az új igazolások sem igazán fognak változtatni, de az a megérzésünk, hogy ezt most kihúzzák egy döntetlennel.
Tottenham-Watford 2-0 (szombat, 16:00)
Ősszel - na, jó, igazából a Boxing Day után - a Spurs nagyszerű meccsen gyalulta a padlóba a Watfordot. Pochettino akkor megkockáztatta a három védős felállást a Deeney-Ighalo kettős hatástalanítása érdekében, igaz, akkor volt ehhez egy egészséges Verthongenje, aki most nem kicsit hiányzik. Ezzel párhuzamosan szokásos 4-2-3-1-et szimatolunk, a védelemben a beugró Wimmerrel, aki egyébként bőven bizalomkeltő volt eddigi fellépésein. A darazsak négy vereség után ugyan elkezdtek éledezni az előző fordulókban, de ez ide most kevés lesz, a Tottenham csúcsformában aprít.
Southampton-West Ham 1-1 (szombat, 18:30, DigiSport2)
A Soton egy borzalmas sorozat végére tett pontot az utóbbi hetekben azzal, hogy a Unitedet, a West Bromot és a Watfordot is két vállra fektette. Austin beszákolásával sikerült teherementesíteni az idén egyáltalán nem kiemelkedő Pellét, és a sérültek is visszatértek szép lassan, úgyhogy újra összeállt a Koeman-féle 4-3-3. A West Ham ezzel párhuzamosan továbbra is annyira kétarcú, amennyire csak lehet - gondoljatok bele, a Newcastle elleni harakiri után odaálltak leikszelni a Manchester City-vel -, szóval ezt a meccset biztosan nem húzzák be.
Aston Villa-Norwich City 0-1 (szombat, 16:00)
A Villa anélkül is kurta nehéz helyzetben volt, hogy elvesztette volna legjobb csatárát, de Jordan Ayew West Ham elleni ámokfutása végképp ramaty helyzetbe hozta a csapatot. A támadó most épp három meccses eltiltását tölti, úgyhogy kimarad a kiesési rangadóból, pedig ha most, akkor lenne esély kicsit fordítani a szerencse szekerén, a Norwich ugyanis épp egy négy meccses vereségszériát tapos. Agbonlahorral csatárban viszont semmi ilyen nem történik, a Kanárik találnak vissza a bentmaradás kiharcolásának esélyével kecsegtető útra.
Ne feledjétek a tippjátékot és a fantasy-t, és ha van még egy kis időtök ebéd előtt, akkor gondolkozzatok el a hét kérdésén, ami nem más, mint, hogy:
Melyik évben nyerte utoljára olyan csapat az angol első osztályú bajnokságot, amelyik soha korábban nem?