leicester city champions tottenham review mané mark29 stanleykubrick

Amit még a hétvégén is csak kérdőjelekkel mertünk emlegetni, az hétfő estére bevégeztetett. Bajnokká vált a Leicester City! A szezont követően nagyon sok elemzést és véleményt tárunk majd elétek erről a jelenségről, egyelőre azonban maradjunk a hétvégi fordulónál, hiszen persze mások is pályára léptek a Rókák mellett, ráadásul éppen a londoni rangadó döntötte el a várva várt párharcot.

A Manchester United számára nagyon fontos lett volna a három pont megszerzése, hiszen a Vörös Ördögök még mindig gőzerővel harcolnak a 4. pozícióért, ami jó eséllyel van Gaal kispadját is megszilárdíthatná. Louis van Gaal bátor 4141-et küldött fel a pályára, amellyel jelezte, hogy támadni kívánna és egy korai gól formájában meg is szerezte a vezetést a Manchester United csapata. Valencia fineszes középre passzát Martial értékesítette Schmeichel lába mellett, majd Lingard kísérletét fogta a dán. Ám mielőtt még optimistává válhattak volna a hazaiak szurkolói, Drinkwater szabadrúgását a csapatkapitány Wes Morgan fejelte a hálóba. A United védői a mérkőzésen többször hagyták Rojo-t bírkózni a jamaikai sztárral, amiből majdnem több galiba is keletkezett, mint amennyit végül az eredményjelző mutat. A Leicester City ezt követően sem játszott mást, mint azt megelőzően bármikor, gyors kontrákra próbált építeni, miközben a labdát 70%-ban a hazaiaknál hagyta. Oliver játékvezető a középpontba került, hiszen Huth és Fellaini birkózása után bármilyen színű lapot osztogathatott volna a spori, különösen a belgának. Ráadásul Rooney is könnyen a kiállítás sorsára juthatott volna és az első félidőben is egy kétes szituációban ugrott ki Lingard, ahol szintén gyanús körülmények között tűnt el a támadó. A mérkőzés végén pedig Depay jutatta kiállításra Drinkwatert, aki egyértelműen a tizenhatoson belül kezdte meg a szabálytalanságot a holland ellen. Így hiába a második sárga lap, az egyértelmű büntető az elmaradt. Küzdelmes mérkőzés volt, nagyjából amire számítani lehetett, a United többet kísérletezett, de ezek nagyjából nem jelentettek veszélyt a vendégekre. Ranieri és Morgan is szemmel láthatóan nagyon elégedett volt a döntetlennel, hiszen tudták, hogy egy lépcsővel így is közelebb kerültek ehhez a felfoghatatlan valósághoz. 1-1

Nagy kérdés volt hétfő este, hogy a hazaiak mennyire tartják meg fogadalmukat és borítják rá a bilit a vendég Tottenham Hotspur csapatára. Az első félidő alapján nagyon úgy nézett ki, hogy ebből az egészből nem lesz semmi. Hiszen az Alli-t ugyan nélkülözni kényszerülő Spurs nem játszott túl jól, ráadásul a mérkőzés elején elmondható, hogy inkább a Chelsea dominált. Viszont az első félidő második felére a vendégek állva hagyták a kékeket és előbb Lamela mesteri gólpassza után lőtt Kane gólt, majd Eriksen szintén nagy zsugáját rúgta be Son. A feszültség látszott a teljes csapaton, hiszen Rose kakaskodása közé magának Pochettinonak kellett közbeavatkoznia a játékrész végén. A szünetben azonban beállt a mihaszna Pedro helyett Hazard, aki némileg megváltoztatta a mérkőzés menetét. Egy védekezési hibát követően Cahill talált be lábbal (!) a kapu előtt és innentől kezdve egyértelműen kérdőjelessé vált, hogy vajon meg tudja-e tartani a Tottenham az előnyét. Ez pedig nem is sikerült, hiszen Costa zseniális labdát penderített Hazard elé, aki úgy tekerte a filóba, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne. A Tottenham játékosai innentől teljesen elvesztették a fejüket és nem tudták összekapni magukat a maradék 15 percre, ugyanis a játékvezető 6 percet hosszabbított. A vendégek 9 sárgalapot gyűjtöttek be, amiből négyet a bekapott gólt követően szedtek össze. Jöhetett volna itt nyugodtan néhány piros kártya is, ráadásul az utolsó tíz perc már inkább az 1800-as évek futballmérkőzéseire hasonlított, ahol egymást gyötörték a pályán lévő felek a teljesen szükségtelen labda rugdosása helyett. Ezúttal pedig meglepő módon nem a hazaiak nyerték a türhő csatát, pedig rutinnal bőven rendelkeznek benne. A Spurs játékosai elvesztették a fejüket, de ez már nem igazán befolyásol semmit, különösen Dier volt érthetetlen. A Sarkantyúsok alighanem aláírták volna a szezont megelőzően a második helyet, így azonban kicsit savanyú lehet a szőlő, de amennyiben a csapat együtt marad, (és miért ne maradna együtt?) akkor ez csak az út kezdete a csapat számára. 2-2

Ahogyan azt megtippeltük, a West Bromwich Albion nem vette a fáradtságot, hogy feltartóztassa a West Ham United csapatát, de azért ilyen jellegű simázásra még mi sem számítottunk. Noble kinyitotta a gólcsapot és duplázott, meglepően jó szezonja van az angolnak, aki azonban válogatott behívóra így se nagyon várhat. A Kalapácsosok ráadásul ezzel a győzelemmel pontrekordot is beállítottak, ergo még soha nem jött össze ennyi egység a Premier League küzdelmeiben. 0-3

A Swansea City mondhatnánk, hogy meglepte a Liverpool együttesét, de ez aligha lenne igaz, mert Klopp ismét erőteljesen tartalékolt. A Vörösöknek már mindegy a bajnokságban elért helyezés, különösen amikor az Európa Ligában is kivívhatják a Bajnokok Ligáját érő pozíciót. Az ínyenceknek azért ajánljuk Ayew második találatát, ami komédiába illett. 3-1

Pellegrini beáldozta már az FA Kupát egy ifi gárdával és úgy döntött a hétvégén is, hogy talán a Southampton ellen is beleférhet egy vereség, cserébe, hogy Aguero, De Bruyne, Clichy, Sagna és Fernando is pihenőt kapjon. A Manchester City csapatát a csúfos vereségtől Iheanacho dupláját mentette meg. A túloldalon Tadic három gólpasszal, Mané pedig három góllal vette ki a részét a szombat esti mókázásból. Utóbbi kettőnek alighanem akadnak majd kérői nyáron. 4-2

Most,  hogy a bajnoki cím eldőlt, az utolsó két forduló legfontosabb kérdése, hogy melyik két csapat csatlakozik kiesőként az Aston Villa-hoz. A három jelölt közül a hétvégén az tudott nyerni, akinek a legnagyobb szüksége volt rá. A Newcastle United-Crystal Palace találkozón Andros Townsend szabadrúgás gólja döntött a három pont sorsáról, na meg Cabaye kihagyott büntetője. A kastélyt –egy kis párizsi kispadozás után – palotára cserélő középpályás gyengén rúgta és nem helyezte, de végül is kaput talált. Gyanús, de maradjunk annyiban, hogy ha nagyon ki akarok hagyni egy tizit, akkor inkább fölé bikázom. Feladat teljesítve, de továbbra sincsenek könnyű helyzetben Benitezék. 1-0
leicester city champions tottenham review mané mark29 stanleykubrickEközben a Britanniaban megrendezték a Stoke City-Sunderland  mérkőzést, ahol Jermain Defoe a hosszabbításban mentett pontot egy jogosan befújt tizenegyesből. Sam Allardyce persze még egy büntetőt, valamint a Stoke (szerinte) szabálytalan gólját kérte számon a játékvezetőn. 1-1

Az észak-keletiek pontszerzéseinek tudatában lépett pályára szombaton kora este a kiesés elleni küzdelem harmadik szereplője. Az Arsenal-Norwich City összecsapáson kiderült, hogy legyen bármennyire élet-halál harc a vendégeknél, és bármekkora edzőellenes demonstráció a hazaiaknál, akkora csodák nincsenek, hogy a Norwich pontot vihessen haza az Emiratesből. A „Wenger Out” transzparensek között nehézkesen vezetést szerzett az Arsenal, de arra már nem volt képes, hogy Danny Welbeck találatát kövesse egy második gól is. Ennek ellenére a Norwich-tól csak annyira futotta, hogy a hajrában volt pár ígéretes támadás-csökevényük. 1-0

leicester city champions tottenham review mané mark29 stanleykubrickA tabella aljára nézve ott van minden lényeges adat. Kinek hány pontja van, és ami még fontosabb, hány lejátszott mérkőzése. Jó eséllyel csak az utolsó fordulóban dől el a kiesés.

Szombaton nem csak az Emiratesben, hanem a Goodison Parkban is tüntettek a menedzser ellen, még ha nem is olyan látványosan. Roberto Martinez csapata nagyon elnézett valamit idén, mert ahelyett, hogy a nemzetközi kupaindulásért küzdöttek volna, sima középcsapattá váltak. Az Everton-Bournemouth meccs ideális volt arra, hogy egy kicsit megnyugodjanak a kedélyek. A győzelem elég vékonyka, de a spanyol egy kicsit fellélegezhet. Az állása azonban továbbra sincs biztonságban, ezért ezek után az a minimum, hogy hátralévő meccseken is odategyék magukat a Leicester, a Sunderland, és Norwich ellen. A Newcastle szurkolók kedvelik ezt. 2-1

Hogy mi volt még? Ja, igen! A Watford-Aston Villa meccsen megint kikaptak a birminghamiek. Ezúttal kétgólos előnyről buktak úgy, hogy Chissoko-t kiállították, és a kamera felvételek alapján Jordan Ayew is bajban lehet, amiért összetűzésbe került a Watford szurkolókkal. Nagyon mélyen van ez az Aston Villa. A Lódarazsak ezzel szemben talán újra kedvet kapnak a focihoz, és lesz egy kis motiváció a bajnokság végére. Az Evertonhoz hasonlóan az ő ellenfeleik is a Norwich-Sunderland páros lesznek. Két szurkolótábor is a Villa elleni profizmust várja el tőlük. A sajátjuk, na meg a newcastlei. 3-2